AI, roboti doktoři a další – Petr Šrámek, Sara Polak

21. 7. 2023
70 min

Umělá inteligence v oblasti medicíny není žádnou novinkou. Již se využívá pro zpracování obrazu, v neurologii, kardiologii a dalších disciplínách. Avšak nyní se o ní mluví mnohem více v souvislosti s rychlým rozvojem technologií jako ChatGPT, DALL-E2 a dalších. Kam směřuje budoucnost umělé inteligence v oblasti zdraví a zdravotnictví? Je už nyní schopna rozpoznat a interpretovat lékařské zprávy a poskytovat doporučení pro řešení zdravotních problémů? Ve kterých lékařských oborech nebude lidská přítomnost nezbytná? Může nám umělá inteligence prodloužit život či dokonce zajistit nesmrtelnost? Diskuzi mezi expertkou na umělou inteligenci Sarou Polak a Petrem Šrámkem z Longevity bude moderovat lékař Tomáš Šebek.

Petr Šrámek (CZE)

Věří, že věda a technologie pomohou lidstvu dosáhnout nové, lepší úrovně bytí. Buduje proto vědeckou, finanční a obchodní infrastrukturu pro rychlejší zavádění technologií zlepšujících zdraví. Hledá řešení závažných problémů pomocí umělé inteligence inspirované lidským mozkem.

Sara Polak (CZE)

Sara je původem archeoložka a evoluční antropoložka, která má bohaté zkušenosti z technologických startupů v LA a Londýně.

Číst více

Související pořad