Jak hacknout mozek – Brain We Are

21. 7. 2023
71 min

Máme za sebou miliony let evoluce, během nichž se nám do hlavy uložil nespočet vzorců pro chování v určitých situacích. Vzorců, které byly užitečné pro přežití. Jejich rozpoznávání a uvědomování nám umožňuje aplikovat je při řešení novodobých problémů. Naši zkušenost dokážeme přesáhnout a přeměnit za hranice evolučního mozku tak, jak to vyžaduje kultura, morálka a všeobecné požadavky moderní společnosti.
Vojta Hlaváček a Kryštof Jarmar jsou dva mladí zvídaví muži, kteří už několik let natáčejí skvělý podcast o mozku, mysli a biohackingu. Snaží se neustále vědět o trochu víc, optimalizovat si život, nakopávat svůj potenciál a objevovat nové způsoby života. Jak hacknout mozek je jejich oblíbené téma. Přinesou spoustu inspirace a podnětů, jak žít se sebou lépe a efektivněji v dnešní rychlé a komplikované době.

Brain We Are (CZE)

Kamarádi Vojtěch Hlaváček a Kryštof Jarmar vystudovali biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a nadchli se do fungování a tajů lidského mozku. Založili projekt Brain We Are, který se snaží popularizovat vědu a vzdělávat o jejím praktickém využití v každodenním životě.

Číst více

Související pořad