Bruno Marion

31. 7. 2018
4 min

Bruno Marion je francouzský vizionář a futurolog. Futuristický mnich, jak se s oblibou sám Bruno označuje, se zabývá globálními trendy, inovacemi a teorií chaosu. Přednáší na prestižních konferencích a radí světovým lídrům, jak se zorientovat v dnešním chaotickém světě. „Chaos, pokud ho pochopíme, se dá dobře využít, “ říká.

Bruno, který vystudoval fyziku a získal titul MBA, prostuduje ročně více než 100 knih o vědě, technologiích, filozofii nebo spiritualitě. Několik let strávil na manažerských pozicích ve významných korporacích (Hermés, Dior, Nestlé, Siemens, L´Oréal a další) a mezitím začal pomocí teorie chaosu zkoumat měnící se svět. Již 30 let cestuje po celém světě. V Paříži založil Université Intégrale, první myšlenkový prostor, kde je možné experimentovat a diskutovat o integrální filozofii, která se snaží o prolnutí západních i východních myšlenkových postulátů. Je aktivním členem World Future Society.

Své nejnovější poznatky o životě ve světě chaosu publikoval Bruno v knize Chaos: A User´s Guide. Mezi jeho další zajímavé tituly patří například publikace Decision making in uncertainty, Future and innovation: what can we learn from Asia? či Energy and sustainability after the tipping point.

Číst více

Související pořad